Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամը հանդիսանում է ՀՀ-ում ֆինանսական կրթման ազգային ռազմավարության մշակման և իրագործման հանձնաժողովի անդամ։
Հիմնադրամը մի շարք միջոցառումներ իրականացնում է իր նախաձեռնությամբ և առաջնորդությամբ, ինչպես նաև համագործակցում է ՀՀ կենտրոնական բանկի, Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի և Բանկերի միության հետ։
Թիրախային խմբերն են
√ ուսանողներ
√ ուսուցիչներ և դասախոսներ
√ կանայք
Իրականացվել են հետևյալ միջոցառումները՝
√ Երևան քաղաքի և մարզերի ԲՈՒՀ-երում և դպրոցներում սեմինարներ,
√ Նոր ձևաչափով ակումբային քննարկումներ զանազան ֆինանսական թեմաներով,
√ Հոդվածներ և հարցազրույցներ,
√ «12 քայլ» բջջային ինտելեկտուալ խաղ iOS և Android համակարգերի համար,
√ Համագործակցություն ֆինանասկան կրթման շահառուների հետ՝ հանդիպումներ, սեմինարներ, կլոր-սեղաններ, ինտելեկտուալ խաղեր, ֆինանսական կրթում մանկական ճամբարներում, ֆինանսական բանավեճեր, էքսպո-ցուցահանդեսներ,

Deposit Guarantee Fund of Armenia (DGF) is a member of Financial Education National Strategy Development and Implementation Committee of the Republic of Armenia. DGF implemented a number of measures as a result of direct initiatives and cooperation with other members of the Committee, particularly with the CBA.Target group
√ School children
√ Students
√ Teachers and lecturer
√ Women
Financial education activities
The Deposit Guarantee Fund is a member of the Commission for the Development and Implementation of the National Strategy for Financial Education in the Republic of Armenia.
The Fund carries out a number of activities on its own initiative and under its leadership, and also cooperates with various institutions, in particular the Central Bank of the Republic of Armenia, the Financial System Mediator, and the Union of Banks of Armenia.