ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱՎ «BRAIN RING» ԱՄԵՆԱՄՅԱ ԽԱՂ-ՄՐՑՈՒՅԹԸ
Մայիսի 2-ին ՀՀ կենտրոնական բանկի և «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության համատեղ նախաձեռնությամբ Երևանում տեղի ունեցավ «Brain Ring» ամենամյա խաղ-մրցույթ՝ նվիրված տնտեսագիտությանը, անձնական ֆինանսների կառավարմանը և ձեռնարկատիրությանը:
Մրցույթի նպատակն է ավագ դպրոցում տնտեսագիտություն, անձնական ֆինանսներ և ձեռնարկատիրություն ուսումնասիրող աշակերտներին խրախուսելը և նրանցից լավագույններին բացահայտելն է։
Մրցույթին մասնակցեցին ՀՀ մարզերից և Երևան քաղաքից 5-ական աշակերտների թիմեր։
Մրցույթի ընթացքում հատուկ հարց հնչեցվեց նաև Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից, որին պատասխանեց Արագածոտնի մարզի թիմը։

“Brain Ring” – Annual Competition
On May 2, in Yerevan was held the annual Brain Ring game-competition as a joint initiative of the Central Bank of the Republic of Armenia and the Armenia Youth Achievements organization. The event was dedicated to economics, personal finance management, and entrepreneurship.
The competition aims to encourage high school students studying economics, personal finance, and entrepreneurship, as well as to identify the best among them.
Teams of five students each from Yerevan and the regions of Armenia participated in the competition. During the event, a special question was posed by the Deposit Guarantee Fund, which was correctly answered by the team from the Aragatsotn region.